Kraniosakrální terapie
 
Obecná definice Kraniosakrální terapie :

Kraniosakrální terapie je jemná a přitom hluboká forma léčení, která napomáhá přirozené kapacitě těla při samoléčbě. Jedná se o velmi jemnou, neinvazivní manipulativní techniku. Podporuje přirozený mechanismus člověka k vylepšení fungování mozku a míchy, k rozptýlení negativních důsledků stresu a zlepšení celkového zdraví a imunity.Tato metoda vychází z poznání, že každému fyzickému projevu nemoci předchází dlouhodobá disharmonie na jemnohmotné úrovni a že mezi pánví ( os sacrum ) a lebkou ( cranium ) existuje významná souvislost, která se projevuje v páteřním kanálu, který tvoří spojení mezi kostí křížovou a lebkou. Zde pulzuje liquor cerebrospinalis ( mozkomíšní mok ), který omývá, vyživuje, detoxikuje a chrání jako tekutina náš mozek a míchu a je kraniosakrálním systémem pumpován frekvencí 6 - 10 krát za minutu. Jemná vibrace, která se přitom šíří do celého těla.
Technika kraniosakrální terapie je zaměřena na nejvyšší možnou harmonizaci pulzující energie a tím na aktivaci vlastních samoléčebných schopností těla a jejich stimulaci.
S každou další opakovanou terapií dochází k uvolnění napětí, které později přechází i do každodenního života.
Jedním z pilířů kraniosakrální terapie je využití vzájemné propojenosti jednotlivých částí těla s orgány, energetickými centry, emocemi, mentální i duchovní rovinou.
Jejich vzájemným ovlivňováním touto velmi jemnou technikou dotykového působení na člověka se tak spouští podvědomé samoléčící procesy v lidském těle.
Kraniosakrální terapie cestou hluboké relaxace

Poznáním této nádherné metody se mi doslova rozšířily obzory. Vnímám tuto techniku jako velmi odpočinkovou, relaxační , jemnou a zároveň velmi hluboce a silně působící a změny nabízející a přinášející. Díky tomu jsem si kraniosakrální terapii cestou hluboké relaxace velmi oblíbila. Tímto mám možnost být prostředníkem a pozorovatelem proměny každého jednotlivce, který touto terapií projde. K určitému stavu proměny dochází záhy po terapii. Někdy přinese výsledek jedna terapie, jindy je potřeba setkání více. Většinou jsou setkání po týdnu či delší době. Málokdy je vhodné pracovat v rychleji. Četnost opakování terapie se řídí podle pocitu a přání klienta.
Pro udržení dobré nálady, zlepšení práce se svými emocemi a zvládání svých nálad vůbec je vhodné tzv. preventivní opakování cca 1x za měsíc.

Zmiňovanou metodu – Kraniosakrální terapii cestou hluboké relaxace – jsem se naučila od úžasné ženy paní Vlaďky Skácelové, která je autorkou této techniky. Jsou zde zachovány zákonitosti kraniosakrální terapie a současně respektovány vesmírné a přírodní zákony. Úročí se zde znalosti z anatomie, kvantové mechaniky a z vědeckých výzkumů fungování mozku.

Považuji téměř za zbytečné se více rozepisovat, neboť je možné se dozvědět více přímo na stránkách autorky a to jak o ní, tak o této terapii. Kdo chcete, nahlédněte na stránky - www.v-laska.com
Jak terapie probíhá?
Klient leží na lůžku v pohodlném oblečení (nejlépe tričko a volné dlouhé kalhoty). Terapeut se ladí na kraniosakrální rytmus klienta prostřednictvím lehkého přikládání rukou. Jemným stimulováním svalů na těle klienta dochází k harmonizaci kraniosakrálního rytmu. Práce probíhá na celém těle – hlavě, pánvi,nohou, hrudníku i břišních partiích. Každý pohyb je pečlivě provedný, pomalý a přesný. Během terapie se nemluví, tím se mnohonásobně podporuje hloubka prožitku celé relaxace.

Délka terapie je řízena tělem klienta, nikoli terapeutem. Proto se stěží odhaduje celková doba terapie. Obvyklá délka ošetření je 50 až 80 minut.

Kdy je terapie vhodná a prospěšná?
Osvědčuje zejména při :
- bolestech hlavy a migrénách, poruchách rovnováhy, závratích
- bolestech zad a páteře ( výhřezy plotének, stenóza páteře, skolióza.....)
- dysfunkcích končetin včetně špatného prokrvování, mravenčení, záškuby...
- chronické únavě a stresu, při depresích a zvýšeném napětí
- stavech po psychických a fyzických traumatech, pooperačních stavech
- problémech motorické funkčnosti
- poruchách CNS ( Parkinsonova choroba, Alzheimer... a dalších )
- při "hyperaktivitě" dětí i při autismu, jako bezpečný a příjemný prostředek ke zklidnění (na místo toxických farmak)
- při poruchách soustředěnosti dětí i dospělých
- při únavovém syndromu a pocitech apatie
- stavech po infarktu
- skleróze multiplex
- tinnitu ( pískání v uších )
- chronických zánětech dutin
a mnoha, mnoha dalších onemocněních
 
 
Admin rozhrani
TOPlist | Web LEVEL